פינוי דירה

פינוי דירה הוא הליך מאד מורכב הדורש ידע, מיומנות ועבודה פיזית רבה. לפינוי ישנם יתרונות רבים, כי הוא מאפשר לבעלי הדירה לפנות את עצמם מהתעסקות עם פינוי תכולה, השבחת ערך הנכס, שמירה על החוקים העירוניים והימנעות מקנסות, שמירה על בטחון התושבים, התעסקות עם חומרי ניקוי ועוד.

מאת: דניאל דותן

אחד האתגרים המתישים ביותר במקרה של מעבר דירה, מעבר לבית אבות, רילוקיישן לחו”ל וכד’, הוא פינוי תכולת דירה שהצטברה בה, לאורך השנים.
לדוגמא, במקרה של מוות במשפחה חלילה, בעיקר של אדם מבוגר, לרוב, המשפחה מעוניינת להשכיר או למכור את הדירה. ולעיתים כל יום שמתעכבים בפינוי מעמיד את הדירה ללא שימוש ועלול לגרום להפסדים כספיים. בנוסף, תהליך הפינוי כרוך בעבודה פיזית וקושי רגשי לגעת בחפצים האישיים של היקר לנו. החפצים והריהוט שצבר במשך חייו והיו יקרים ללבו, ללא ספק, ראויים לטיפול באותה רגישות וחמלה כפי שהיה מתייחס להם, בעודו בחייו.
לאחרונה יותר ויותר פונים לחברות המתמחות בתחום, ובכך אפשר לחסוך את כל העבודה המפרכת וליהנות מביצוע מהיר במיוחד של העבודה בעזרת צוות מקצועי המציע את השירות של פינוי דירות וצביעת הדירה במקרה הצורך.
פרדי מוסקוביץ, הבעלים של ‘החברה הישראלית לניקוי ופינוי נכסים‘ פעיל בתחום שנים רבות.
בשיחה אתו ניתן מיד לזהות את הרגישות אצלו לטיפול בחפצים בעלי ערך סנטימנטלי עבור משפחתו של הנפטר. “אנו שמים דגש בחברה על טיפול בחפצים אישיים ביתר רגישות ועדינות. כולנו בני אדם ומאחורי כל רהיט או צלחת יש לעיתים זיכרונות מרגשים”. הוא מדגיש.
“רבים נוטים לראות במלאכת הפינוי כפעולה פיזית בלבד, עקב חוסר ההיכרות עם התחום. הוא מוסיף. “הפינוי של הנכס אינו פיזי בלבד, ולמעשה מלאכת התכנון רבה אף יותר. הליכי הפינוי השונים, צריכים לעמוד בתקנים, בשמירה על איכות הסביבה, בדגשי בטיחות רבים וכמובן בהתחשב בדיירים ובעוברי האורח השונים בעיר.
“הצוות המקצועי שלנו מעריך את צורכי הפינוי, מתכנן את התהליך, מתחם, מכריז על התהליך מבעוד מועד, מאתר את הנקודות הרלוונטיות לפסולת, ובאופן כללי – בונה תכנית פינוי לדירה בצורה יסודית ומפורטת. ובסופו של התהליך, הנכס יושב לבעליו מפונה ונקי.
” אם יש לכם הרבה חפצים שווים שאין לכם הרבה מה לעשות איתם וגם אין לכם את המרץ ואת הסבלנות להתעסק איתם, תוכלו לבדוק את האפשרות של פינוי תכולת הדירה בניכוי חפצים יקרי ערך שייתנו למפנים בתמורה לסכום כסף משתלם. במקרים רבים כאשר הדבר משתלם לחברה ייתכן מאוד שתוכלו להגיע להסכם שכזה כך שכל הצדדים יוצאים נשכרים.

למי נמסרים אותם חפצים שאתה אוסף מהדירות והבתים?
“את מרבית התכולה אני תורם לעמותות שונות, ביניהן עמותה המטפלת בנפגעי פוסט-טראומה, ועמותות רבות המטפלות בבעלי חיים. להן אני תורם שמיכות, מצעים, מזון, וציוד מתאים. מה שנשאר נמכר במחירים סבירים מאוד”. הוא משיב.

מה היתרון בחברה שהקמת לפינוי הנכסים, לעומת החברות המתחרות?
“היתרון העיקרי הוא הניסיון הרבה שצברתי עם השנים כבעלים של חברת ניקיון, בתחום הטיפול בתכולה, שימורה, ואיסופה באחריות ורגישות רבה. החפצים נשמרים היטב ומועברים לעמותות כשהם במצב מצוין.
יתרון משמעותי נוסף הוא השירות שאנו מציעים בחברה – הכל תחת מטריה אחת: 
פינוי הנכס, ניקיון יסודי ושיפוץ, במידת הצורך. כך, אין צורך לפנות ל- 3 גורמים שונים ולתאם ביניהם שיספקו את כל השירותים, הכל נעשה דרכנו.
יש לנו צוות של 5 אנשים ומשאיות לפינוי התכולה. הצוות מקצועי, יסודי ונעים ובעל תודעת שירות גבוהה ביותר.
אנחנו מפנים דירות מהמרכז ועד חדרה, וטווח ההגעה שלנו ללקוחות, רחב ונוח. אנו מפנים דירות ובתים גם במקרים המורכבים ביותר, כגון אגרנים שאוספים ציוד בלי סוף, פינוי חצרות, פינוי מחסנים וכן אנשים שעוברים לבית אבות ורוצים שתכולת הבית שלהם תועבר לידיים טובות. אנחנו מתייחסים לציוד באותה הבנה ואהבה כפי שבעליו התייחס לו, ורואים את זה בכל היבט בעבודתנו”.

שיתוף:

Share on facebook
המליצו עלינו בפייסבוק

לשיחת יעוץ ללא תשלום